Zdroj: http://zstgm7.tyger.cz/index.php?a=brusleni-7.trida24.2.2015/post-bellum-projekt-jan-vodnansky  •  Vydáno: 19.5.2017 12:14  •  Autor: Mgr. Klára Soukupová

POST BELLUM – PROJEKT JAN VODŇANSKÝ

POST BELLUM – PROJEKT JAN VODŇANSKÝ

POST BELLUM – PROJEKT JAN VODŇANSKÝ

     V letošním školním roce se také naše základní škola zapojila do projektu Paměť národa organizace Post Bellum.

     Úkolem pro tým naší školy se stalo zpracovat vzpomínky, život a osobnost pana Jana Vodňanského. Děvčata z osmé třídy tak měla možnost nejen se s tímto zajímavým umělcem setkat a nahrát jeho vyprávění, ale čekala je i spousta další práce: příprava na nahrávání, tvorba scénáře rozhlasové reportáže, její namlouvání a stříhání v Českém rozhlase, vyhledávání informací, zpracovávání informací a fotodokumentace, tvorba madailonku a závěrečné prezentace.

     Po několikaměsíční práci nás čekala pomyslná ,,třešnička na dortu" – slavnostní odpoledne 18. května 2017 ve Veletržním paláci, kdy děti prezentovaly své projekty před ostatními účastníky, odbornou porotou, panem starostou Janem Čižinským a mnoha dalšími hosty.

     Soutěže se zúčastnilo devět velmi kvalitních projektů a musím se za děvčata pochlubit:

JEJICH PROJEKT VYHRÁL SKVĚLÉ 2. MÍSTO!

       Tímto znovu děkuji všem za práci a podporu.

     Krátce o Post Bellum – jedná se o neziskovou organizaci, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků. Založila ji skupina českých novinářů a historiků a nejzásadnějším projektem se stala sbírka vzpomínek Pamět národa. Je zpracována jako internetový archiv, a proto je přístupná široké veřejnosti.

      Zde si můžete prohlédnout výstupy dětí z letošních projektů na Praze 7 a ocenit tak jejich práci, nadšení a invenci:

https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-7/praha-7-20162017/

Mgr. Klára Soukupová