Logo školy
Kategorie: Události

Výlet do Českého Krumlova

Výlet do Českého Krumlova

12.9. vyrazila skupina dětí ze 3.A., 4.A., 4.B. a 5. třídy na dvoudenní výlet do okolí Českého Krumlova.
První zastávka, která nás čekala, byl Vyšší Brod, kde jsme hned načerpali energii v podobě obědů od maminek. Nejprve nás paní průvodkyně vzala do Vyšebrodského kláštera a pověděla dětem něco o historii kláštera a života mnichů.

Z Vyššího brodu jsme popojeli kousek k Čertově stěně a vyslechli si i pověst o daném místě. Pak nás už čekala cesta kolem Vltavy k Lipenské přehradě. Poslední zastávka toho dne byla dlouho očekávaná Stezka korunami stromů.
Nebyla to jednoduchá cesta a některé z dětí musely překonávat strach  z výšek. Vyzkoušely si i adrenalinové překážky, kde se část cesty překonává po dřevěném chodníčku, nebo třeba jen po ocelovém lanku (pod těmito překážkami je samozřejmě síť).
Do hotelu jsme přijeli skoro za tmy, po večeři si ještě děti zahrály krátkou hru a sehrály pro ostatní scénku.
Druhý den, v úterý, vyrazila celá skupina do Českého Krumlova, nejprve do Grafitového dolu. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, nafasovali obleky, holínky, svítilny a helmy a nechali se vláčkem odvézt do dolu. V dole bylo příjemných 10°C. Prohlídka trvala asi hodinu, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací.
Další cesta směřovala k zámku. Prohlídka zámeckými komnatami všechny zaujala, viděli jsme např.: zlatý kočár, divadelní sál, ložnice, přípravny jídel atd... Pak už jen rychle do zámeckého parku a na otáčivé hlediště a hurá do města. Samozřejmě nechyběl rozchod a zmrzlina, co by to jinak bylo za výlet, že. :-)
Do Prahy jsme dorazili okolo osmé hodiny večerní plní zážitků a vyprávění.

 

Kateřina Ducháčková

print Formát pro tisk

Základní škola T. G. Masaryka Praha 7, Ortenovo náměstí 34 -
idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz